?? Sfinții Mihail și Gavriil sunt sărbătoriți anual pe 8 noiembrie. În tradiția creștină, Arhanghelul Mihail este conducătorul oștilor îngerești, iar Arhanghelul Gavriil este aducătorul veștilor bune. Această zi nu este doar un motiv de sărbătoare, ci și unul de ?????????? și de ???????? a celor plecați din această lume.

? Astăzi, peste 1,3 milioane de români care poartă prenumele Sfinților Mihail și Gavriil sau derivate ale lor îşi sărbătoresc onomastica. Dintre acestea, cele mai întâlnite nume sunt Mihai, Mihaela, Gabriel şi Gabriela.

? Cu această ocazie, Spitalul Municipal Săcele vă urează să aveți parte de multă sănătate, fericire și bucurii alături de cei dragi.

?? ????̦? ???!