Strada Oituz 54, Sฤƒcele, Brasov, Romania

Strada Oituz 54, Sฤƒcele

Pe 30 noiembrie รฎl sฤƒrbฤƒtorim pe ๐‘บ๐’‡๐’‚ฬ‚๐’๐’•๐’–๐’ ๐‘จ๐’‘๐’๐’”๐’•๐’๐’ ๐‘จ๐’๐’…๐’“๐’†๐’Š

Ziua de 30 noiembrie este marcatฤƒ รฎn calendarul creศ™tin-ortodox ca fiind una dintre cele mai importante sฤƒrbฤƒtori romรขneศ™ti. Aceasta este data รฎn care รฎl sฤƒrbฤƒtorim pe ๐‘บ๐’‡๐’‚ฬ‚๐’๐’•๐’–๐’ ๐‘จ๐’‘๐’๐’”๐’•๐’๐’ ๐‘จ๐’๐’…๐’“๐’†๐’Š, cunoscut drept ocrotitorul Romรขniei.

โ— ๐‘ต๐’–๐’Ž๐’†๐’๐’† ๐’‚๐’„๐’†๐’”๐’•๐’–๐’Š๐’‚ ๐’…๐’†๐’“๐’Š๐’—๐’‚ฬ† ๐’…๐’Š๐’ ๐’ˆ๐’“๐’†๐’„๐’†๐’”๐’„๐’–๐’ ๐‘จ๐’๐’…๐’“๐’†๐’‚๐’” ๐’”ฬฆ๐’Š ๐’Šฬ‚๐’๐’”๐’†๐’‚๐’Ž๐’๐’‚ฬ† โ€ž๐’—๐’Š๐’•๐’†๐’‚๐’›โ€.

Astฤƒzi, peste 940.000 de romรขni รฎศ™i aniverseazฤƒ onomastica, cele mai รฎntรขlnite nume fiind โ€žAndreiโ€ ศ™i โ€žAndreeaโ€. Cu acest prilej, รฎntregul personal medical al Spitalului Municipal Sฤƒcele vฤƒ ureazฤƒ sฤƒnฤƒtate, รฎmpliniri ศ™i multe momente fericite alฤƒturi de cei dragi!

๐‘จ๐’๐’Š๐’—๐’†๐’“๐’”๐’‚๐’“๐’† ๐’‡๐’“๐’–๐’Ž๐’๐’‚๐’”๐’‚ฬ†! ๐Ÿ™

Lฤƒsaศ›i un comentariu