Spitalul Municipal Săcele, la ceremonia de depunere a coroanelor de flori de Ziua Eroilor

? Astăzi, cu ocazia Zilei Eroilor, Spitalul Municipal Săcele a participat la ceremonia de depunere a coroanelor de flori din Piața Libertății. Această sărbătoare națională are ca scop comemorarea celor care au murit pe câmpul de luptă pentru credința, libertatea și dreptatea poporului nostru.

❗ ?̂? ????? ??, ???? ??????? ???? ???????̆ ?? ???? ?? ?? ???.

Ziua Eroilor are loc în cea de-a patruzecea zi de la Sfintele Paști, chiar de Ziua Înălțării, conform tradiției românești, tocmai pentru a reaminti că sacrificul făcut de înaintașii este cea mai mare dovadă de iubire față de neam.

?? Le datorăm respectul și recunoștința noastră!

Lăsați un comentariu